Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

zapamiętaj mnie

nieprawidłowy adres email lub hasło

nie pamiętasz hasła?

zaloguj

Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

pole obowiązkowe

pole obowiązkowe

niepoprawny adres email

zbyt krótkie hasło (min. 8 znaków)

hasła nie są identyczne

nieprawidłowy numer pwz

wybierz specjalizację

wyrażam zgodęaby się zarejestrować musisz wyrazić zgodę

Potwierdzam poprawność powyższych danych. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 101, poz. 926) i z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, przez administratora danych osobowych – KIMZE Sp z o.o. z siedzibą w Latchorzewie przy ulicy Hubala Dobrzańskiego 123, w celu przekazywania mi informacji dotyczących szkoleń, innych form nauczania oraz aktualnych doniesień medycznych, mających na celu doskonalenie zawodowe, organizowanych/ współorganizowanych przez KIMZE Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie ich drogą elektroniczną. Jestem świadomy/a dobrowolności udostępnienia moich danych. Ponadto przyjmuję do wiadomości, iż mam prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawiania.

zarejestruj

NOWOŚCI

NEWSLETTER

Twoja meduKacja

poznaj miejsce dla lekarzy i pacjentów, którzy chcą pogłębiać swą wiedzę z zakresu zagadnień medycznych.

MeduCase

Poniżej znajdziecie Państwo przypadki pacjentów z różnych dziedzin medycyny. Prezentowany materiał, został przygotowany przez Specjalistów, którzy na co dzień zmagają się z podobnymi wyzwaniami. Mamy nadzieje, że prezentowane przypadki pacjentów okażą się dla Państwa użyteczne i wzbogaca Państwa praktyczna wiedzę.

Zobacz nowości:

Diagnostyka

Interpretacja wyników badania molekularnego

Terapia celowana

Przypadki chronologicznie:

Dylematy diagnostyczne i terapeutyczne w POChP - Przypadki (4)

Opisany chory prezentuje umiarkowaną postać POChP z punktu widzenia klasyfikacji spirometrycznej.

zobacz przypadki

Diagnostyka i leczenie zaburzeń wapniowo – fosforanowych u chorych z przewlekłą chorobą nerek - Przypadki (5)

Zaburzenia gospodarki mineralnej i kostnej są powszechnym problemem u chorych z przewlekłą chorobą nerek (PChN).

zobacz przypadki

IPP - inhibitory pompy protonowej - Przypadki (2)

IPP są jednymi z najczęściej stosowanych leków w praktyce klinicznej. Leki te w dawkach ekwiwalentnych wykazują podobną zdolność do hamowania wydzielania kwasu w żołądku, równią się pomiędzy sobą ryzykiem interakcji w szczególności farmakokinetycznych z innymi równocześnie stosowanymi lekami.

zobacz przypadki

Gastro - pain - Przypadki (5)

zobacz przypadki

Pacjent kardiologiczny - Przypadki (8)

zobacz przypadki

Decyzje w depresji - Przypadki (3)

Zespoły natręctw mogą tworzyć samodzielne zaburzenie (odrębne rozpoznanie), jednak najczęściej towarzyszą różnorodnym innym zaburzeniom, ostrym i przewlekłym, zwłaszcza zaburzeniom emocji, w tym depresji.

zobacz przypadki

Zastosowanie ketoprofenu - Przypadki (2)

Pacjent z dolegliwościami bólowymi to jeden z najczęstszych pacjentów w praktyce lekarza rodzinnego. Oczekuje skutecznego i bezpiecznego leczenia jego dolegliwości.

zobacz przypadki

Decyzje w astmie oskrzelowej - Przypadki (3)

Od dawna toczy się dyskusja na temat tego, kto jest uprawniony do rozpoznawania astmy oskrzelowej jako choroby przewlekłej i do rozpoczynania jej leczenia lekami refundowanymi. Z uwagi na charakter rozpoznania (na podstawie charakterystycznych wywiadów), wydaje się logiczne że osobą tą powinien być lekarz pierwszego kontaktu.

zobacz przypadki

Pacjent z przewlekłym niedokrwieniem kończyn dolnych - Przypadki (2)

Miażdżyca tętnic kończyn dolnych jest chorobą ogólnoustrojową, która obejmuje 3 podstawowe obszary naczyniowe. Chromanie jest związane ze zwiększonym ryzykiem sercowym, naczyniowo-mózgowym i naczyniowo-nerkowym, a miażdżyca tętnic kończyn dolnych (PAD) jest uważana za ekwiwalent choroby wieńcowej.

zobacz przypadki