Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

zapamiętaj mnie

nieprawidłowy adres email lub hasło

nie pamiętasz hasła?

zaloguj

Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

pole obowiązkowe

pole obowiązkowe

niepoprawny adres email

zbyt krótkie hasło (min. 8 znaków)

hasła nie są identyczne

nieprawidłowy numer pwz

wybierz specjalizację

wyrażam zgodęaby się zarejestrować musisz wyrazić zgodę

Potwierdzam poprawność powyższych danych. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 101, poz. 926) i z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, przez administratora danych osobowych – KIMZE Sp z o.o. z siedzibą w Latchorzewie przy ulicy Hubala Dobrzańskiego 123, w celu przekazywania mi informacji dotyczących szkoleń, innych form nauczania oraz aktualnych doniesień medycznych, mających na celu doskonalenie zawodowe, organizowanych/ współorganizowanych przez KIMZE Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie ich drogą elektroniczną. Jestem świadomy/a dobrowolności udostępnienia moich danych. Ponadto przyjmuję do wiadomości, iż mam prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawiania.

zarejestruj

NOWOŚCI

NEWSLETTER

meduPress

wiedza na najwyższym poziomie merytorycznym w praktycznym ujęciu. Zobacz poniżej

Choroba Addisona- nowe możliwości terapeutyczne?

Wiadomo, że u ludzi zdrowych przysadkowy hormon ACTH wpływa nie tylko na sekrecję hormonów kory nadnerczy, ale także stymuluje odnawianie ich komórek z puli komórek progenitorowych. Zjawisko to próbują wykorzystać naukowcy, w celu leczenia przyczynowego choroby Addisona. Jest to pierwsza udana próba leczenia przyczynowego tej choroby przez regenerację komórek nadnerczy. Wynik pierwszego badania na 13 pacjentach, którym podawano tetrakozaktyd (syntetyczny ACTH1-24) są obiecujące. 2 z 13 pacjentów pacjentów po terapii nie wymagało suplementacji kortyzolu do 29 tygodni od zakończenia terapii. Jeden z pacjentów nie wymagał substytucji hormonalnej nawet po 28 miesiącach od wdrożenia leczenia.

Gan E.H. McArthur K., Mitchell A.L. Residual Adrenal function in autoimmune addison’s disease; improvement afrettetrakozatide treatment.Powrót   

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.