Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

zapamiętaj mnie

nieprawidłowy adres email lub hasło

nie pamiętasz hasła?

zaloguj

Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

pole obowiązkowe

pole obowiązkowe

niepoprawny adres email

zbyt krótkie hasło (min. 8 znaków)

hasła nie są identyczne

nieprawidłowy numer pwz

wybierz specjalizację

wyrażam zgodęaby się zarejestrować musisz wyrazić zgodę

Potwierdzam poprawność powyższych danych. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 101, poz. 926) i z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, przez administratora danych osobowych – KIMZE Sp z o.o. z siedzibą w Latchorzewie przy ulicy Hubala Dobrzańskiego 123, w celu przekazywania mi informacji dotyczących szkoleń, innych form nauczania oraz aktualnych doniesień medycznych, mających na celu doskonalenie zawodowe, organizowanych/ współorganizowanych przez KIMZE Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie ich drogą elektroniczną. Jestem świadomy/a dobrowolności udostępnienia moich danych. Ponadto przyjmuję do wiadomości, iż mam prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawiania.

zarejestruj

NOWOŚCI

NEWSLETTER

meduPress

wiedza na najwyższym poziomie merytorycznym w praktycznym ujęciu. Zobacz poniżej

Szczepienia przeciwko krztuścowi- czy wszystkie szczepionki działają tak samo?

Podczas trwającej w 2013 roku epidemii krztuśca w Kalifornii przyjrzano się bliżej skuteczności różnych schematów szczepienia przeciwko tej chorobie. Oceniano ogromną liczbę ponad 260 tysięcy osób szczepionych w wieku od 8 do 20 lat. Wykazano, że ryzyko zachorowania na krzytusiec u osób które otrzymały w ciągu cyklu szczepień chociaż jedną dawkę szczepionki pełnokomórkowej (DPTw) było 5-krotnie mniejsze niż w grupie szczepionej tylko szczepionką acellularną (DPTa). Różnice te zmniejszały się, jeśli osoba otrzymała szóstą dawkę wykoywaną szczepionką ze zmniejszoną dawką antygenów. To kolejne doniesienie sugerujące, że odporność uzyskiwana po szczepieniu DPT w wieku niemowlęcym  dziecięcym  nie utrzymuje się w dorosłości i że dorośli pacjenci mogą wymagać podania szczepionek przypominających.

Witt M.A.,  Arias L., Katz P.H. I współpracownicy. Reduced risk of pertussis among persons ever vaccinated with whole cell pertussis vaccine compared to recipient of acellular pertussis vaccine in large US Cohort.Powrót   

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.