Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

zapamiętaj mnie

nieprawidłowy adres email lub hasło

nie pamiętasz hasła?

zaloguj

Instrukcja logowania i rejestracji: film, prezentacja

pole obowiązkowe

pole obowiązkowe

niepoprawny adres email

zbyt krótkie hasło (min. 8 znaków)

hasła nie są identyczne

nieprawidłowy numer pwz

wybierz specjalizację

wyrażam zgodęaby się zarejestrować musisz wyrazić zgodę

Potwierdzam poprawność powyższych danych. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 101, poz. 926) i z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, przez administratora danych osobowych – KIMZE Sp z o.o. z siedzibą w Latchorzewie przy ulicy Hubala Dobrzańskiego 123, w celu przekazywania mi informacji dotyczących szkoleń, innych form nauczania oraz aktualnych doniesień medycznych, mających na celu doskonalenie zawodowe, organizowanych/ współorganizowanych przez KIMZE Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie ich drogą elektroniczną. Jestem świadomy/a dobrowolności udostępnienia moich danych. Ponadto przyjmuję do wiadomości, iż mam prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawiania.

zarejestruj

NOWOŚCI

NEWSLETTER

meduPress

wiedza na najwyższym poziomie merytorycznym w praktycznym ujęciu. Zobacz poniżej

Dabigatran- czy zawsze najlepszy?

Dabigatran - czyli lek z grupy bezpośrednich inhibitorów trombiny - nowość na rynku leków. Jego przewaga nad lekami z grupy antagonistów wit. K wynika z braku konieczności kontroli INR i dużo prostszego dawkowania. Jak każdy nowy lek, tak i dabigatran wymaga wnikliwego spojrzenia na korzyści i wady jego stosowania. Wykazano jego skuteczność w zapobieganiu powikłaniom zakrzepowo-zatorowym w migotaniu przedsionków (badanie RE-LY). Logiczne wydawało się zastosowania leku dla pacjentów z mechaniczną zastawką serca- do ocenić miało badanie RE-ALIGN. Zakończyło się ono przed zaplanowanym końcem, z powodu znacznego zwiększenia ilości powikłań zakrzepowo-zatorowych w grupie leczonej dabigatranem. Jak widać- nie jest możliwe bezpośrednie przeniesienie zaleceń do stosowania antagonistów wit. K na bezpośrednie inhibitiory trombiny- każde nowe zalecenie wymaga przeprowadzenia badań.

Dabigatran versus Warfarin in Patients with Mechanical Heart Valves
John W. Eikelboom, M.D., Stuart J. Connolly, M.D., Martina Brueckmann, M.D., Christopher B. Granger, M.D., Arie P. Kappetein, M.D., Ph.D., Michael J. Mack, M.D., Jon Blatchford, C.Stat., Kevin Devenny, B.Sc., Jeffrey Friedman, M.D., Kelly Guiver, M.Sc., Ruth Harper, Ph.D., Yasser Khder, M.D., Maximilian T. Lobmeyer, Ph.D., Hugo Maas, Ph.D., Jens-Uwe Voigt, M.D., Maarten L. Simoons, M.D., and Frans Van de Werf, M.D., Ph.D. for the RE-ALIGN InvestigatorsPowrót   

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.